PROJEKTO “KELIAUJANTIS ARISTAVĖLĖS DVARAS-KAD” LT04-1-KM-K01-011
VEIKLOS NR. 2.2.1 SURENGTOS MOKOMOSIOS PRAKTINĖS DIRBTUVĖS VAIKAMS/JAUNIMUI

Vykdant projektą Keliaujantis Aristavėlės dvaras (LT04-1-KM-K01-011) balandžio 19-21 dieną organizuojamos mokomosios praktinės dirbtuvės – stovykla vaikams/jaunimui. Dirbtuvių – stovyklos dalyviais numatyti vaikai iš socialinėje atskirtyje esančių aplinkų: vaikai iš Paparčių šv. Juozapo šeimos namų bendruomeninių vaikų globos namų, iš Palomenės ir Paparčių vaikų dienos centrų, globojami globėjų šeimose.
Stovyklos metu dalyviai bus supažindinti su kultūros paveldu, Lietuvos etnografija. Vaikai atliks užduotis, susijusias su savo šalies menu, vyks žaidimai, spalvų terapija. Edukacijas ves profesionalus, ilgametę patirtį sukaupę menininkai. Stovyklos metu dalyviai kurs dirbinius, piešinius kurie bus perkeliami i keliaujantį Aristavėlės dvarą, kaip ugdomoji ir šviečiamoji priemonė renginiuose dalyvaujantiems regionų vaikams. Sukurtų dirbinių pristatymas keliaujančio Aristavėlės dvaro renginiuose yra labai svarbus šių dirbtuvių rezultatas nes leis dalyviams pasijusti reikšmingiems formuojant kultūrą per pagamintus dirbinius ir pristatant juos veiklu lankytojams.

Projektas finansuojamas EEE ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis pagal programą
„Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.

DIRBTUVIŲ STOVYKLOS PROGRAMA BALANDŽIO 19-21 D.

Birželio 6-8 dieną Rumšiškėse, sodybos „Pas Poną“ patalpose įvyko antroji „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ (LT04-1-KM-K01-011) mokomosios praktinės dirbtuvės – stovykla vaikams/jaunimui.

Dirbtuvėse – stovykloje dalyviais tapo gabūs Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos, Trakų rajono Aukštadvario gimnazijos ir Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos mokiniai, lankantys Trakų meno mokyklą.

Pirmąją stovyklos dieną dalyviai buvo supažindinti su „Keliaujantis Aristavėlės dvaras – KAD“ projektu, jo idėja ir tęstinumu, dalyvių motyvaciją pakėlė žinia apie jų svarbų indėlį šiose dirbtuvėse – jų sukurti dirbiniai bei piešiniai vėliau bus perkelti į keliaujantį Aristavėlės dvarą kaip ugdomoji ir šviečiamoji priemonė renginiuose dalyvaujantiems regionų vaikams.
Dalyviai sužinojo apie Aristavėlės dvarą, tyrinėjo dvaro nuotraukas bei pabandė atkurti dvarą gamindami dvaro maketą. Komandinio darbo metu dalyviai iš kartono bei medinių pagaliukų konstravo sienas, stogą, dažė, išpiešė langus, papildė kolonomis. Šalia maketo dalyviai pasitelkę savo fantaziją sukūrė ir įsivaizduojamus dvaro gyventojus.
Antrąją stovyklos dieną dalyviai turėjo progą Aristavėlės dvarą pamatyti gyvai. Ekskursijos į Lietuvos Liaudies muziejų metu dalyviai taip pat susipažino ir su Lietuvos etnografija.
Po pietų stovyklos dalyviai išklausė paskaitą apie video meną, bei įsitraukė į informacinio video klipo apie Aristavėlės dvarą kūrimą, panaudojant jų pačių paruoštą Aristavėlės maketą ir personažus, inscenizavo, įgarsino ir su edukatorių pagalba sumontavo pažintinį filmą – personažų pasakojimą apie dvarą.
Paskutinę stovyklos dieną dalyviai dar labiau pagilino savo žinias apie etnografinius regionus – sudalyvavo interaktyvioje edukacijoje ir atliko įvairias užduotis.
Stovyklos dalyviai buvo supažindinti su tradiciniais lietuvių liaudies amatais – šiaudinių dirbinių sodų gamyba bei tradicinių juostų audimu. Šiuos amatus turėjo progą ir išbandyti patys.
Taip pat dalyviai susipažino su polichromija mene, jos išraiškomis keramikoje, dažė pirmosios stovyklos metu dalyvių kurtus dekoratyvius keramikos dirbinukus, taip baigdami kurti jungtinius dviejų stovyklų dalyvių meno kūrinius, jausdami atsakomybę ne tik už savo, bet ir kitų jaunųjų menininkų kūrybą.
Siekiant, kad stovykloje laikas būtų praleistas ne tik įsisavinant naują informaciją, nepamirštant, kad stovyklos dalyviais yra vaikai, stovyklos programą papildė ir įvairūs atpalaiduojantys užsiėmimai bei žaidimai – dailės terapija, improvizaciniai žaidimai, kūrybiniai-emociniai užsiėmimai, bei viktorina su saldžiais apdovanojimais.

Projektas finansuojamas EEE ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis

DIRBTUVIŲ STOVYKLOS PROGRAMA BIRŽELIO 06-08 D.

FILMUKŲ RENGIMO EDUKACIJOS

Aristavėlės dvaro pirmosios stovyklos renginys dėl filmavimo edukacijos vyko birželio 22 d. (su Palomenės dienos vaikų centro auklėtiniais) ir birželio 30 d. (su Paparčių Šv.Juozapo šeimos namų bendruomeninių vaikų globos namų bei iš Paparčių Vaikų dienos centro vaikais).

Vaikai supažindinami su Aristavėlės dvaro gyvenimu, dvaro kultūra.
Filmuojama vaikų kuriama inscenizacija pasakojant dvaro kultūros bei dvariškių gyvenimo įdomybes, naudojant lėles.

FILMUKŲ RENGIMO EDUKACIJOS PROGRAMA 06-22FILMUKŲ RENGIMO EDUKACIJOS PROGRAMA 06-30